Organ nadzorujący

Dane kontaktowe:
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
ul. G. Zapolskiej 4
50- 032 Wrocław
tel. +48 71 777 77 60

fax: 071/777 79 94

e-mail: wzd@um.wroc.pl

Opinie Rodziców

Zapraszamy do zamieszczania ocen i opinii na temat naszej placówki

Bliżej nas

 

Każda placówka podobna do tej stara się stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci, ale bez kochających opiekunek, które wkładają całe swoje serce i umiejętności takie miejsca nie mają racji bytu.

Cherubiny tworzą opiekunki o ogromnym sercu, wiedzy, doświadczeniu i nie ważne co by się nie działo, uśmiechu leczącym wszelkie smutki.

Możecie Państwo sami ocenić poprzez wgląd w te kilka akapitów o nas…

 

 

   

 

Ewa Szlęzak - opiekunka dziecięca; współwłaścicielka

 

Moje zainteresowanie dziećmi i opieką nad nimi, wyniosłam z domu rodzinnego, w którym ciągle miałam kontakt z niezliczoną ilością maluchów. Opiekowałam się moją młodszą siostrą oraz dziećmi mojego starszego kuzynostwa, w późniejszym czasie rodzeństwa. Kontakty z dziećmi zawsze sprawiały mi wiele radości, a uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszą zapłatą za spędzony z nimi czas.

"Na poważnie" pedagogiką zainteresowałam się w liceum, kiedy byłam "bardziej świadoma" tego, że wszystko co robimy z dziećmi, ma na nie wpływ i czegoś ich uczy. Podjęłam decyzję o studiach pedagogicznych i dziś wiem, że była to właściwa droga.
Na początku studiów chciałam pracować w Domu Małego Dziecka, aby wynagrodzić dzieciom zło, które doznały tak wcześnie i obdarzyć je ciepłem, miłością i stworzyć im poczucie bezpieczeństwa. Aktualnie, nie wyobrażam sobie innej pracy, niż w żłobku.
Jestem osobą aktywną i dobrze czuję się tylko wtedy, gdy wiem, że dałam z siebie wszystko. Zawsze chciałam pracować z dziećmi w wieku poniemowlęcym, ponieważ potrzebują one najwięcej miłości i uwagi, a wszystko to, czego doświadczą w tym okresie, wywiera wpływ na ich późniejsze życie.

Prywatnie jestem ciocią trzech wspaniałych dziewczyn. Jestem zafascynowana ich rozwojem, obserwuję je od pierwszych chwil życia i jestem świadkiem ich wielkich osiągnięć, takich jak: pierwsze słowo, pierwszy krok, czy też pierwszy zapamiętany wierszyk.
Fascynuje mnie wszystko to, co związane jest z rozwojem dzieci i dalszą edukację wiążę z tym właśnie zagadnieniem.

W czerwcu 2012 r. ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności Edukacja Przedszkolna i Opieka nad Dzieckiem, natomiast w sierpniu 2014 r. zakończyłam studia na poziomie magisterskim o specjalności Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka z Psychomotoryką. Dzięki studiom zdobyłam wiedzę teoretyczną oraz wiele umiejętności, które są nieocenione w pracy z dziećmi.

Jestem wielką miłośniczką książek i muzyki. Swoimi pasjami staram się zarażać dzieci, ponieważ czytanie książek i słuchanie muzyki umożliwia dzieciom zdobycie wielu umiejętności, które są bezcenne w pracy z maluchami.

Staram się, aby moja praca sprawiała dzieciom, jak najwięcej radości, ponieważ szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo jest bezcenne. 

   

 

Julita Andruszków - opiekunka dziecięca; współwłaścicielka

 

Odkąd sięgam pamięcią otaczały mnie dzieci, z racji posiadania dużej rodziny, lecz opiekę nad nimi i zabawy traktowałam jako czystą przyjemność, nigdy bym nie pomyślała, że może stać się to częścią mojego życia... a jednak! Przez dziewięć długich lat byłam jedynaczką i w chwili, gdy na świat przyszła moja młodsza siostra oszalałam, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Przebywanie z nią, opieką, troska i zabawy pochłonęły mnie do reszty, już tak w młodym wieku.

Przez długi czas żyłam w przekonaniu, że moja droga zawodowa będzie ocierała się o zdrowie i medycynę. Przez lata spędzone w liceum, przygotowywałam się i robiłam wszystko, by dostać się na studia medyczne, a dokładnie dietetykę, lecz w najmniej oczekiwanym momencie powołanie pedagogiczne dało się we znaki. Z przyczyn losowych wybrałam pedagogikę i... o dziwo ujrzałam w niej sens, motywację do pracy i twórczego działania. Od samego początku studiów wiedza zarówno teoretyczna, jak i praktyczna przychodziła mi z łatwością, ponieważ wszystko to bardzo mnie interesowało. Patrząc na wybór kierunku studiów z perspektywy czasu, mogę śmiało stwierdzić, iż była to najlepsza podjęta decyzja w moim  życiu.

Aktualnie jestem absolwentką studiów I stopnia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, które ukończyłam z wyróżnieniem. Specjalizuję się w edukacji przedszkolnej i opiece nad dzieckiem. Dzięki takiej specjalizacji miałam możliwość połączyć moje zamiłowanie do dzieci zarówno żłobkowych, jak i przedszkolnych. Dlaczego akurat ten wiek fascynuje mnie w dzieciach? Ponieważ jestem pełna podziwu, jak w przeciągu sześciu lat, dziecko staje się członkiem społeczeństwa, zawiera pierwsze przyjaźnie, jak szybko zdobywa podstawową wiedzę o świecie, zaczyna poruszać się oraz werbalizować swoje myśli i pragnienia. Poza tym, dzieci w tym wieku mają ogromny potencjał, który jeśli jest dobrze spożytkowany, punktuje w przyszłości, a efekty są widoczne w błyskawicznym tempie. I co najważniejsze, takie wulkany energii w osobie tych małych istot dają mi potwierdzenie, że moja praca jest naprawdę wartościowa i potrzebna. Jeden ich uśmiech jest podziękowaniem za wszelkie trudy i motywacją do działania. W sierpniu 2014 r. ukończyłam studia magisterskie, na specjalności: Wszesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka z Psychomotoryką, które umożliwiają mi holistyczne wspieranie rowoju dziecka, na różnych jego płaszczyznach.

Kiedy nie zajmuję się dziećmi, również bardzo aktywnie spędzam czas. Jestem fanatyczką sportów i zabaw "ekstremalnych", w wolnym czasie i w miarę możliwości jeżdżę na kładach/czterokołowcach, co wyzwala we mnie niezapomniane i nieocenione emocje. Czasami śmieję się, że opieka nad dziećmi i właśnie owe sporty mają ze sobą wiele wspólnego, odrobinę szaleństwa, mnóstwo emocji, nieoczekiwanych sytuacji, a przede wszystkim ogrom przyjemności i szczęścia.

Na uczelni miałam również możliwość ukończyć warsztaty z pedagogiki zabawy, tzw. KLANZY. Jeśli tylko będzie okazja, będę starała się włączyć elementy tej metody w zajęcia. Moje miejsce jest na dywanie wraz z dziećmi. Razem z nimi bawię się, uczę i doświadczam rzeczy, które są istotne dla dzieci, a których dorośli często w natłoku spraw nie zauważają.

Praktyki pedagogiczne odbywałam w trzech przedszkolach, w tym jednym integracyjnym oraz w żłobku "Cherubiny". Mam także 3-letnią chrześnicę, którą opiekuję się od narodzin i jak każde dziecko, jest słońcem w deszczowe dni. Żyję w przekonaniu, że współpracuję, a nie pracuję z dziećmi, ponieważ nie tylko przekazuję im więdzę i wartości, natomiast w dużej mierze to one są moimi nauczycielami. Uczą mnie pokory, cierpliwości, zaangażowania i są inspiracją do dalszego działania.

   

 

Katarzyna Kutschkin - opiekunka dziecięca

Marzena Kotowska - pomoc opiekuna

 

 

 

   

 


 

 

 

Created by WROgroup.pl